ЕНІКОН надає широкий спектр послуг у сферах промислової енергетики та промислових виробництв:
Програмування
На даний час є досвід і успішна реалізація нашими спеціалістами систем автоматизації на базі наступних виробників:- Siemens/VIPA: лінійка ПЛК Simatic S7, TIA Portal, WinCC, сенсорні панелі, частотні перетворювачі;- Schneider: Modicon на базі Unity Pro (Control Expert) та SoMachine, сенсорні панелі, частотні перетворювачі;- ABB: Freelance 700, 800, частотні перетворювачі;- Delta: сенсорні панелі DOP, частотні перетворювачі.Наші спеціалісти проходять курси підвищення кваліфікації та постійно слідкують за новими технологіями та новинками в сфері автоматизації.
- програмування в середовищі Node-RED;- застосування баз даних SQL, InfluxDB, MongoDB;- застосування візуалізації HTML, Grafana.
Використання частотних перетворювачів SINAMICS з використанням мережі PROFINET;Побудова мережі за топологією «резервоване кільце» з резервуванням промислових комутаторів SCALANCE;Застосування промислових IoT шлюзів та мережі WiFi для забезпечення оперативного доступу персоналу станції до даних з датчиків та виконавчих механізмів в режимі реального часу з допомогою технології QR-кодів;Впровадження інструмента SINEMA RC від компанії SIEMENS для безпечного VPN з'єднання під час віддаленого налагодження системи через мережу Інтернет;Впровадження доступу замовником до Web-сторінок з техніко-економічними показниками електростанції в режимі реального часу;Реалізація проєктів з гарячим резервованням контролерів;Реалізація клієнт-серверної структури верхнього рівня системи управління на базі WinCC Professional з дублюванням серверів;Реалізація мультимоніторного АРМу оператора.
Проєктування
Виконуємо проєктно-конструкторську документацію в наступних розділах: АК – автоматизація та контроль виробничих процесів;ЕМ – силове електрообладнання, мережі 0,4 кВ;ЕО – електроосвітлення;
Проєктування може бути одно- та двостадійним.
Одностадійний проєкт: стадія РП (робочий проєкт)
Двостадійний проєкт: стадія П (проєкт), стадія Р (робоча документація)
Всі наші проєкти виконуються згідно норм та правил ДБН і ПУЕ, відповідають стандартам ДСТУ та ISO.
При розробці проєктів ТЕЦ застосовуємо європейську систему класифікації та кодування обладнання ККS (Kraftwerk-Kennzeichensystem).
Основне програмне забезпечення, яке ми використовуємо при проєктуванні - EPLAN Software & Service GmbH & Co., додатково Autodesk Autocad.
Основні модулі платформи EPLAN, які ми застосовуємо:
EPLAN Electric P8 — модульне та масштабоване рішення для електротехнічного проектування, автоматичного створення проектної та робочої документації.
EPLAN Fluid - програмне забезпечення для проектування пневмо/гідроавтоматики, систем змащення та охолодження та автоматичного створення відповідної проектної та робочої документації
EPLAN ProPanel - 3D проектування електротехнічних шаф із передачею даних у виробництво. Віртуальне тривимірне моделювання , створення дво- та тривимірних креслень, тривимірне зображення провідних та маршрутних схем, наявність шаблонів для роботи свердлильного обладнання та інтеграція з верстатами ЧПУ
EPLAN FieldSys - робота з планами трас
EPLAN PrePlanning - програмне забезпечення для попереднього (ескізного) проектування об'єктів та генерації проектної документації. Застосовуться для створення функціональних схем автоматизації.
Теплотехнічні роботи
1. Пусконалагоджувальні роботи нових або реконструйованих парових та водогрійних котлів на всіх видах палива.2. Режимно-налагоджувальні роботи парових та водогрійних котлів:- визначення оптимального співвідношення «паливо-повітря»;- визначення теплових втрат і ККД котла брутто в робочому діапазоні навантажень;- визначення залежності витрати газу від тиску перед пальниками;- визначення мінімально тривалих і максимально можливих фактичних навантажень котлів;- визначення меж регулювання та спрацьовування автоматики безпеки;- визначення залежності виходу оксидів азоту та вуглецю від надлишку повітря і навантаження котла;- визначення питомих витрат палива;- визначення валових викидів оксиду азоту та вуглецю;- розробка заходів щодо підвищення надійності, економічності роботи котлів та пропозицій по зменшенню викидів шкідливих речовин в атмосферу.3. Тепло-екологічні випробування парових та водогрійних котлів:- інструментальні заміри оксидів азоту та вуглецю у відхідних газах;- визначення залежності концентрації оксидів азоту та вуглецю від надлишку повітря і навантажень котлів, визначення їх валових для різноманітних значень паропродуктивності;- розробка заходів щодо зниження викидів оксидів азоту та вуглецю.4. Розроблення технічного звіту, режимних карт роботи котла та графіків співвідношення «паливо-повітря».5. Тепловий розрахунок парових або водогрійних котлів.6. Аеродинамічний розрахунок парових або водогрійних котлів.